2021.04.21. 05:31
Irányított lekérdezéses önrangsorkészítési sztenderd
Ismertek olvasóim, vadzöldként nem szoktam áramot pocsékolni könnyű,otthonról végezhető internetes kutatások un "eredményeire" vagy az egyre ismeretlenebb,pedig passzív-köztudott statisztikai adatszolgáltatásba beleszarós posztszocialista országok un "statisztikai" adataira.
Volt egy súlyos,gyalázatos előfeltevésem arról, hogy ha amerikai egyetem készíti a rangsor sztenderdjét a világ egyetemeiről, akkor abbólmint súlyozó,ki fog maradni a nulla tudással mégis diplomát szerző agyatlan sportolók kategóriája. Vagy egy olyan Sötét Birodalom, aminek van azért pénze agyakat megvásárolni és megfizetni,mintegy Mezőkövesd Labdarúgásá-nak a példájára:Egész Heves megyéből nem tudna Tállai fideszbarma egy NB I-ben fentragadós csapatot összevásárolni.
Mielőttmég megmutatnám a
Quacquarelli Symonds (QS) egyetemi rangsor
gyak gatyarohasztóanmagafeléhajlókezűsztenderdjét, pár szóvalösszefoglalomamaiKínában valamibe számítóegyetemre feljutásszisztémáját: A kisiskolás a Porosz Módszer [->Japán] szerinti pontszámgyűjtésbe kezd. Ez a pontszám lesz az egyetemre bejutásban a fő.Kínában a kommunista pártnakegy teljesen párhuzamosképzési rendszere van,amihezcivileknekcoki,jelentkezni vagy felvételizni nemlehet és ha plaz éppen aktuáliskínaielnökegyetemi vezetőknekmond valamit a szocializmusról,az pont annyit tesz,mint amikor egy amerikaielnök valamilyen templomba megy és pl az Isten-t emlegeti Nemzet-tel és az Ország-galkapcsolatba hozva.Kínában a pártiskolai képzés tesz ajánlatot valakinek,hogy tanulhat náluk is. Alegmenőbb egyetemek tényleg is valamibe számítóképzéseire pénzért nemlehet bejutni,mert az rontanáa színvonalat, csak a tudásszámít,demeg is engedhetik maguknak ezt a luxust,annyi a jelentkező a kínai elitegyetemekre amesebelimaximálishoz közelítő pontszámokkal. Akineknincsen ennyi pontszáma,az befizeti a gyerekét valami európai menő egyetemre,aminek apaprjai a mai kínai gyakorlatbannemérnek annyit,mint a kínai elitegyetemeké,amultikazzalfogadják az ilyen jelentkezőt:
"Ennyirerosszul tanult fiam, hogy csakfizetős egyetemen tudott diplomát szerezni?"
AmaiKínában egy ingyenesállamiegyetemi előkészítőre bejutnimárextramagas pontszámkell.A fizetős előkészítőkpedig erre az ingyenes állami előkészítőre fejlesztikföla befizetőket.
Jóéjszakátoiropidok,kellemes továbi sötétséget Arató gergely,KlárikámMonogramPártja és BaranyiKrisztina meg Karácsony Olyan Aranyos.
tehátakkor avicces rész:
Quacquarelli Symonds (QS) egyetemi rangsor
- kutatói reputáció (súly: 40%) - kutatók globális kérdőíves megkérdezése alapján
- munkáltatói megbecsültség (10%) - munkáltatók globális kérdőíves megkérdezése a kínai munkáltatók nagy tömbökben kimaradnak,pedig nemkevésjobban tud ma már amerikaiul,mint egy angol) alapján
- egyetemi kar / hallgatók arány (20%) - mint a tanítás iránti elköteleződés indikátora Elárulok egy titkot: ez az elkötelezettségKínában kb a tízsszerese az oiropidokénak
- idézettség (citáció) (20%) ezen még nevetni semlehet,annyira átlátszó.Még csak az kéne, hogy a Gooogle elfogulatlanulszelektálja a találatokat :D
- külföldi hallgatók aránya (5%) hehe
- külföldi dolgozók aránya (5%) muchacha Mit a fasznbak importálna tanárokat,amikor van magánakis dögivel... ezt a mutatótén MINISZOLÓ-ba állítanám.
Baranyi Krisztinánaka bugyikorcára lecsüngő hashája zsírszövetében nem uralkodik akkora sötétség,mint ami a szájából ásít, agyi eredetű, ha kinyitja, ám büszkén.
16 komment
Címkék: sötétség sötétség délben irányítottválaszos lekérdezés büdösnépnévképzés fidesz barma möccs
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Wildhunt 2021.04.21. 07:41:26
Serény Vélemény 2021.04.21. 07:56:47
Frick László Intézet 2021.04.21. 08:50:02
@Serény Vélemény: Az irástudó nem írnok.
Az írástudó tudja az írást,nempedig majd kikeresi, ha valamit tudnia kéne beőle
Wildhunt 2021.04.21. 10:15:16
Frick László Intézet 2021.04.21. 10:27:44
A netokratáknakkét rétege van:
A "hippikorszak" vagyis a korai netokraták szerint az IT+Webmesteraz írástudó és a többiek folyamatosan csak hülyéklehetnek. Valamint nincs szükség cenzúrára,mert az Internet Népe az maga a demokrácia
A másodikgenerációsnetokrata számára az IT -s is egy szakember meg a webmesterkedő is,majd felvesz szuper embereket,akik megoldják
Obama volt az első
Trump a másodiknetokrata elnök (már amásodikgenerációkorszakából
Biden meg a Nixon-korabeli Johnson-McNamariánus Azt,ahogy a CapitoliumOStroma címűműsort kitaláta,még Kádár is ümmögve fogadta volna,pedig őmestere volt az ilyen beugratósoknak.
Serény Vélemény 2021.04.21. 10:27:49
Frick László Intézet 2021.04.21. 10:28:30
heki 2021.04.21. 11:28:10
azonnali.hu/cikk/20210420_ezert-nem-lesz-kinai-marxista-kemkepzo-a-fudan-egyetem-budapesten
Frick László Intézet 2021.04.21. 12:27:08
Azért játszunk már el azzala gonbdollattal,hogy a Csinghua fogja a QS sztenderdet és uhgynolyan magafeléhajlókézzelmegcsinálja.
Jelenleg Kína a világgazdaság vezető hatalma éspla Globális Multikközülsokaknakma már a súlyozó volumenje onnan származik,tehát egy kissétöbbet súlyoz a kínai "piac" beárazása az egyetemek tekintetében,mint az amerikai.
Ismétlem:Kínában égő a fizetős egyetemi diploma.. ha Harvard ha Cambridge...
"Mi van, nem volt ki a pontszámod kínai egyetemre és a gazdag szüleid vettek neked menő külföldi papírt?"
ez a beárazás a kínai belpiacon
Frick László Intézet 2021.04.21. 12:28:00
vektortér 2021.04.22. 09:16:03
A csúnya kommunista Kínában nem tart még ott az egyenlősdi, hogy analfabétákat, kvótanőket, fogyatékosokat és tanulni nem akarókat is fel kelljen venniük a felsőoktatásba. Ennyi a kulcsa a csudaállami, csudaponthatáros csudaképzésnek.
Szorgalmas Gyémánt 2021.04.22. 10:49:28
Frick László Intézet 2021.04.22. 13:33:06
Tudod,én kurva érzékletesen tudok írni,de arra nehéz szavakat találni,ahogyan ma akínai gyerekek tanulnak éskötelességüknek is tekintik.Alegtöbb kínai apa élete a gyereke,abbólpedig a súlyozóaz, hogy a gyereke tanulásához MINDENT megteremtsen.Ha olyan az iskola:aközelébe költöznek(plművészeti) hogy a gyerekmegüthesse a legmagasabb nívót: ami az ingyenesség szintje.nem szociális alapon ingyenes az oktatás, hanem tudásalapon..Amit mnéglehetetlen érzékeltetni,az Kínában a verseny fogalma.Ha Európában van valamire 17 ötlet,akkor Kínában ugyanarra 3491 ötlet van.Az is igaz,hozzákell tennem, hohgy egy ötletből ritkán tudsz megélni Európában,Kínában viszont van rá esély.
Európában van ilyen,hogy a hülyegyerekemet 15 millióért amerikai diplomássá teszemés ezt valaki hülye Budapesten vagy Bukaresben vagy Kijevben beveszi.
Kínában az elsőkörbe,amire 7393 jelentkezőt engednek be, nem juthat be.
Szorgalmas Gyémánt 2021.04.22. 13:48:19
Frick László Intézet 2021.04.22. 15:08:28
És csakismételni tudom:2016.ótaki van adva,hogy angolulkell tudni ésazóta a kinai fialaok angolul tárgyalnak egymással.Az egyetemeken is. Mert távoli tartományok diákjai esetében gyorsabb,egyszerűbb. Vidéken 2014-ben alig találtálangolul tudót,ma meg már 400ezres kisvárosokban is 20lépésenként.