2008.12.11. 23:47
szúrás
szúrás -[orvostudomány] a biopszia kifejezés magyarítása. Dr Bánsághi Zoltán radiológus, költő és pszichiáter szóleleménye. Példamondat: "Akkor holnap szúrok egy májat." Biopszia: pathológus mintavétele, pl rákos [gyanús] daganatból. Mintavevő tűvel.
Beszélye a témában:
Dr. Bánsághi Zoltán
Nyűglődtem az egyetemen. Sokan pszichiáternek láttak, magam sebész szerettem volna lenni.
A szerveskémián mindig elvéreztem, és versírás közben lettem radiológus. Pap János egyik betegében egyszer láttam valamit. Közel volt a felszínhez, nem tudtuk mi az. A klinikán új voltam, még nem szakorvos, csak olyan gyöttment . Azt mondtam: >>Szúrjuk meg, UH vezérelve<<. A kollégák elrökönyödtek, fagyott, bolondnak kijáró csend lett. Úgy gondolom kicsit szégyeltek, mint vendégségben a böfögő kamaszt. Pap János hallhatott, alig láthatóan mosolygott, majd rábólintott. Így lettem. Köszönöm, János.
BETEG: Hogyan szólíthatom, doktor úr?
BÁNSÁGHI: Mi mindnyájan orvosok vagyunk.
Bánsághi ezzel enyhén nagylelkű volt és nyilván a csapatra gondolt, aminek tagja. Mert egyébként vannak születettorvosok, meg címzetesek, meg jótanulók, akik majd sok pénzt akarnak keresni.
De ez már egy másik szócikk...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
radiologus.hu · http://www.radiologus.hu 2009.08.07. 05:31:08
Evvan.