összegyűjtöm már ide a nemlétező kormány (autokráciában ugye Orbán = kormány) kritikájának lényeges elemeit zanzában:
RÖVIDHÍR
Hihetetlen hekkertámadás érte az ötven éve tartó Permanens Nemzeti Négyharmados Forradalom jubileuma alkalmából a Simicska Lajos Közpénztisztasági Emlékalapítvány és a Matolcsy György Csodacsináló Intézet által szervezett történelmi emlék-rendezvénysorozat honlapját. A weboldal nyitóoldalán az elmúlt percekben a Ki volt nagyobb magyar: Orbán Viktor vagy Széchenyi István? kérdést és a hozzá tartozó esszéket egy magát Szabad Európa Hangja – Az utolsó magyar szabad madaraknak nevező gerillacsoport lecserélte a Ki volt a nagyobb kommunista: Orbán Viktor vagy Rákosi Mátyás? kérdésre, és az egész honlapot ennek szellemiségében alakította át.
Ezzel szemben a weblapon most párhuzamba állítják az Orbán- és Rákosi-féle államosítási törekvéseket. Ilyenek olvashatók a honlapon most:
1946: szénbányák államosítása — 2010: 2 700 000 000 000 (2700 milliárd) forintnyi nyugdíjmegtakarítás államosítása
1948: 100 főnél többet foglalkoztató iparvállalatok államosítása — 2010: az államfői és az alkotmánybírósági ellensúlyok eltüntetése, a költségvetési tanács megszüntetése
1949: minta a kommunista Moszkva – 2010: minta a kommunista Peking
Életklép a kommunista Peking mélységesen mély múltjából, 2005-ből. Azóta kicsit nagyobb lett a forgalom, több és újabb autók özönlenek.
1949: egypártrendszerű diktatúra — 2011: a jegybanki függetlenség korlátozása
1949: a 10 főnél többet foglalkoztató cégek államosítása — 2013: az energetikai és közműszektor államosítása
1951: békekölcsön — 2010: a magán-nyugdíjpénztári járulék elvonása 14 hónapra
A hekkerek azt írják, hogy "az orbáni forradalomnak nevezett ámokfutás" [a kifejezéstől a Nemzeti Hírek Ügynöksége ezúton elhatárolódik] a napi politikai igényeknek megfelelően írta át az alkotmányt és a közjogi rendszert, baráti és ellenséges személyekre és cégekre szabott törvényeket hozott, személyes kapcsolatrendszerekre alapozott politikai intézményi kultúrát teremtett.
A Permanens Nemzeti Négyharmados Forradalom Nemzeti Ügyeinek Kormánya közölte: a hekkertámadások a haldokló, dekadens nyugat ópiumának számítanak, de a tettesek nem maradnak büntetés nélkül.A hekkertámadás előtt azt méltatták, hogyan erősítette Orbán Viktor a Nemzeti Négyharmados Forradalom első éveiben az előző korszakok szocialista-liberális nemzetellenes politikája által meggyengített nemzetet. Felsorolták a vidéki vasúthálózat újjáélesztését, a minden magyar településre visszavitt iskolát, óvodát, templomot és nemzeti idősotthont, a forradalmi szemléletű jogalkotást és a személyi bizalomra építő politikai kultúra rendszerének kialakítását.
K. Z.: Mi azt tanultuk az egyetemen, hogy tudományos vitában nincs helyük a jelzőknek.
Ön használ jelzőt?
Debreczeni J.: Ha használnék, azt mondanám: “mocskos” autokrácia épül. De szakszerű vitában, természetesen én sem élek efféle jelzővel. Az autokrácia viszont ténykérdés.
2010. november 24., szerda, 14:13 • Utolsó frissítés: 7 órája
Szerző: Mónika Só Management
Kontrát Nóra, Szűcs Panni, Vitézy Dávid, Crespo Rodrigo és Gulyás-Kovács Anna. Mi a közös bennük? Rokonaik is vezető posztokon vannak.
történtek kapcsán a KEH leszögezte, nem a KEH állampolgári, kegyelmi és panaszos ügyek felelősévé tett Kontrát Nóra hibázott. Kontrát Károly is kiállt a lánya mellett; egy államtitkárként kiadott közleményben tudatta, „mind a valótlan állítást megjelentetőkkel, mind a rágalmazó információt átvevő és terjesztő sajtóorgánumokkal szemben” megteszik a jogi lépéseket.
Október végén látott napvilágot az a másik hír, hogy a székesfehérvári Vörösmarty Színház színésze, Crespo Rodrigo nyerheti el a tatabányai színház igazgatói posztját. Crespo az Orbán Viktorral is rokonságban lévő milliárdos üzletember, Vitézy Tamás veje.
A 25 éves Vitézy Dávidnak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) élére való kinevezésében is sokan a kormányfővel való családi kapcsolatot vélik döntő fontosságúnak a tömegközlekedés fejlesztésének elhivatottsága mellett, ugyanúgy, mint a BKK-s főnök féltestvérének, Vitézy Zsófiának a Nemzeti Erőforrások Minisztériuma szóvivőjévé kinevezésében.
A BKK kommunikációs igazgatója, Gulyás-Kovács Anna, aki korábban a Lánchíd Rádiónál dolgozott, a Nemzeti Fejlesztési és Infrastruktúra Minisztérium első embere, Fellegi Tamás egyik bizalmasának, Gulyás-Kovács Gergelynek a rokona. A férfi a korábbi Orbán-kormány idején a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának főtanácsadójaként tevékenykedett.
Egy másik tárca, a Vidékfejlesztési Minisztérium gárdája is jeles csemetét tudhat maga között. Petykó Adrienn a költségvetési főosztály vezetője, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökének, Petykó Zoltánnak a lánya. A 27 éves főosztályvezető a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karán végzett, és mérlegképes könyvelői szakvizsgával is rendelkezik.
A főváros másik, a szolgáltató cégeket összefogó holdingja, a Budapesti Városüzemeltetési Központ szóvivője a Kodolányi János Főiskolát elvégzett Szűcs Panni. Főnöke pedig nem más, mint az édesanyja, Szűcs Somlyó Mária, aki Tarlós István kabinetfőnöke volt, most pedig a Fővárosi Önkormányzat kommunikációs igazgatója.
A köztársasági elnök unokaöccse, Schmitt Pál Péter pedig a Miniszterelnökség egyik kormánytisztviselője lett. A fiatalember korábban a Polgári Fiatalok Egyesületét vezette.
Józan mértékadó nép-szava a blog-pont-hu ról. Pilu jógyerek:
Senkinek nem lehettek kétségei, hogy fizetnünk kell. Az is egy naiv hülye volt, aki elhitte, hogy a válságadót nem mi fogjuk állni. Nézted már a kajaárakat mostanság a hipermarketekben? Majd kettéáll a szemed a pénztárnál, ne aggódj! Esetleg a bankod honlapján a hirdetmények között is keresgélhetsz egy kicsit, hogy mennyivel is tolták meg a szolgáltatások díját a közelmúltban! És az is sejthető volt, hogy a Telekom cégek a válságadó hatására leállítják beruházásaikat, ami meg egyet jelent a magyar beszállítók halálával, munkahelyek megszűnésével. Így is, úgy is mi fizetünk, tök mindegy, hogy első lépésben kire hárítja a terheket a kormány. A piramis alján mi vagyunk, ergo mindent mi fizetünk.
Aki nem értené esetleg vagy nem ismerné föl: Orbán= Rákosi
Rákosi e képlet alapján tehát egyenlő (=) Hitler, Sztálin, Gömbös GYula, Mussolini, Napóleon [Bonaparte I. császár) cigány, Escobar (Pablo, kolumbiai kokainbáró)