2009.12.25. 00:01
drogjárat
Elfekvőkben, ápolási-és re[ja]bilitáci[j]ós osztályokon, de rendes kórházi folyosókon is esténként elindul az egyik éjszakás nővér a gyógyszerekkel. Nem azokkal, amiket már kiosztott, ez egy különjárat, de rendszeres. Altatókat, nyugtatókat kínál körbe, az értetlenebbjének meg egyszerűen beadja -nemu'- ! kész, passz. "Bevesziszépen, úgy!" Hétvégén napközben is elindul. Mondják drogfutárnak is.
A Halotti Irodá-kon aztán hétfőn nagy a forgalom. Sok reménytelen haldokló, végsőfázisos rákos, végelgyengülés határán szunyókáló öreg utolsó találkozása volt evilággal a nővérke finom cigi vagy kávé vagy másillatú ujja a gyógyszerrel, ámen.
Mivel azonban a kétünnepközt a fűsenő, a proszektúrákon csak gyűlnek a beteg*-ek. Csak gyűlnek, gyűlnek...
*kegyeleti iparban a halottak népszerű neve a sofőri körben.
Példamondat: "Hagyjon már most törzseltás, sietek, beteg-gel vagyok, mindjárt fordulok, inkább akkor ellenőrizzen! A rendőr aztán sokszor már szag alapján gyorsan-tovább!-ot int.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
gaul 2009.12.25. 20:36:04
* + másik kb 100 este